Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mad Dog and Englishmen "Going Down With Alice"

Utwory : 1. A Rich Seam 2. House Of War 3. Kater Murr 4. Soldier on the Mantelpiece 5. Canard`s Grace 6. Cynthia`s Revels 7. Seven Hills 8. Land Sea and Sky 9. It`s Your Time to Leave 10. Full Circle
Wyd. Whippet Records 2000

Mad Dog and Englishmen "Going Down With Alice"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Bracia Glenn i Gary Miller zawsze kojarzyć mi się będą z zespołem The Whisky Priests. Zwłaszcza charakterystyczny wokal tego drugiego jest tu czynnikiem decydującym.
Mad Dogs and Englishmen, to projekt założony przez Millerów z gitarzystą i wokalista Jesephem Porterem, na co dzień muzykiem formacji Blyth Power. Mimo, że Gary i Joseph śpiewają na tej płycie na zmianę, a nawet na zmianę pisali piosenki, to jednak nietrudno stwierdzić (zwłaszcza przy pierwszych słuchaniach), że to coś na kształt albumu akustycznego The Whisky Priests.
Kiedy już wsłuchamy się w tą płytę okazuje się, że to jednak nieco inne granie. Mniej tu pijackich songów, z taką lubością wykonywanych przez rodzimą grupę Millerów.
Grupa Mad Dog and Englishmen koncertowała ostro przez dwa lata, jednak "Going Down With Alice" to ich jedyny album. W 2002 roku projekt się rozwiązał, a muzycy wrócili do swoich, zaniedbanych nieco formacji. Fani The Whisky Priests dziękują pewnie za to Bogu, jednak ja uważam, że taki skok w bok wyszedł im na dobre, gdyż powstał materiał ciekawy, który pokazuje nieco inne możliwości grupy.

Rafał Chojnacki