Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Malleus "Malleus"

Utwory : 1. Die Hexe 2. My Little Fairy Dance 3. Madre Deus

Wyd. Emmuty Records

Malleus "Malleus"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Niemiecka grupa Malleus to eksperyment łączący siły dwóch zespołów inspirujących się muzyką dawną i folkiem - Á la via i Die Streuner. Rezultatem tego połączenia jest średniowieczna muzyka o folk-rockowym brzmieniu. Znawcom tego typu niemieckich kapel Malleus wyda się zapewne mniej ciężką wersją In Extremo. Jednak przede wszystkim to kapela, której granie może się spodobać.
Skoczne "Die Hexe", mimo niemieckiego wokalu muzycznie może kojarzyć się raczej z muzyką francuską. W przypadku Malleusa nie byłoby to nic dziwnego, gdyż znana z wielu wykonań pieśń "Herr Mannelig" w ich wykonaniu staje się z kolei angielską ballada "My Little Fairy Dance" kojarzącą się nieco z dokonaniami Blackmore`s Night.
Z jednej strony można uznać tak lekkie traktowanie muzycznych tematów za brak szacunku, jednak ja raczej skłaniam się do teorii mówiącej, że dzięki temu muzyka żyje.
Trzeci utwór to piosenka "Madre Deus", najostrzejsza ze wszystkich dotychczasowych, utrzymana niemal w folk-metalowej stylistyce.
Jeśli ktoś lubi wspomniane tu kapele, to spodoba mu się Malleus. Przyznam że to dobry sposób na zachęcenie młodzieży do sięgnięcia po muzykę dawnych wieków.

Taclem