Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Marcia Guderian Trio "Full Moon"

Utwory : 1. Hologram 2. Looking in a Mirror 3. Ride Johnny Ride 4. I Miss You 5. It Really Doesn`t Matter 6. Can`t Bargain With the Blues 7. Staying Up & Drinking Coffee 8. Leaves are Spiraling Down 9. Full Moon 10. I`ve Got The Blues For Company 11. No One to Talk To 12. What`s the Matter Papa 13. Skinny Cowboy with a Guitar 14. Once I Wanted 15. Selling Silence 16. Guardian Angel

Wyd. Entendre 1999

Marcia Guderian Trio "Full Moon"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Marcia Guderian to sympatyczna amerykańska wokalistka folkowa. Oprócz śpiewu gra też na gitarze. W zespole towarzyszą jej: basista John Flancher i perkusista Gil Barbee. Ten bardzo prosty skład uzupełniają na szczęście liczni goście.
Płyta jest dość długa i niestety nie jest to atut. Zwłaszcza że już na początek dostajemy nie najlepszy utworek, zatytułowany "Hologram". Zarówno on, jak i "Ride Johnny Ride", "" i "Selling Silence" bardziej nadawałyby się na składankę z muzyką z lat 60-tych niż na współczesny album. Poza tym nie są to za dobre utwory.
Sporo tu klimatów pokrewnych z country-rockiem, na dodatek też niezbyt przebojowych.
Należy jednak przyznać, że kilka piosenek brzmi tu dość dobrze, wśród nich choćby "Looking in a Mirror" i "No One to Talk to". Całkiem niźle wypadają poetyckie ballady "Leaves are Spiraling Down" i "Full Moon".
Płyta w całości niezbyt strawna, ale niektóre piosenki warto przesłuchać.

Taclem