Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Marek Styczyński i Anna Nacher "Barycz"

Utwory : 1. Oszronione słońce 2. Matka Ryb 3. Zapomniany Taniec 4. Pieśń Jaromira 5. Zapomniany Taniec 6. Przeczucie wędrówki 7. W lustrze chmur 8. Pomiędzy ziemią a niebem 9. Coda
Wyd. Fundacja Ekorozwoju 2004

Marek Styczyński i Anna Nacher "Barycz"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kiedy zobaczyłem tą płytę zacząłem się od razu zastanawiać dlaczego nie wydano jej pod szyldem Karpaty Magiczne. Przecież Marek Styczyński i Anna Nacher, to właśnie ta grupa. Jednak po zapoznaniu się z przesłaniem, a przede wszystkim z samą muzyką, stwierdziłem, że nie ma w tym nic dziwnego. Nagrali już kiedyś przecież podobny album - "Bałtyckie Szepty".
To nie muzycy grają tu bowiem wiodącą rolę. W nagraniach – dość w sumie ilustracyjnych – wykorzystano autentyczne odgłosy wydawane przez ptaki, płazy, gady, owady a nawet ryby z Doliny Baryczy. Co z tego że ryby głosu ponoć nie mają, skoro cudnie potrafią chlupać? Dodatkowym utrudnieniem dla muzyków był fakt, że postanowili zmieszać ze sobą odgłosy żyjątek koegzystujących w podobnym miejscu. Myślę, że tylko fachowcy będą w stanie stwierdzić na ile to się udało.
Ja zaś mogę napisać, że jest to bardzo udana propozycja, no i propaguje szczytny cel – ochronę zagrożonych wtargnięciem cywilizacji pięknych rejonów Doliny Baryczy. W tym celu na krążku umieszczono nawet film pokazujący jak wygląda to urokliwe miejsce.

Taclem