Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Margie Butler "Celtic Lullaby"

Utwory : 1. Baloo Baleerie 2. Lea Rig/Kind Robin 3. Gaelic Cradle Song 4. Suo Gan 5. Morag`s Cradle Song/Water Kilpie 6. Suantraí 7.Dereen Day 8. October Winds 9. Garten Mother`s Lullaby/An Caitin Ban 10. To and Fro 11. Lullaby 12. Deep in My Heart 13. Gaelic Lullaby 14. Manx Lullaby 15. Eagles Whistle
Wyd. ARC Music 1991

Margie Butler "Celtic Lullaby"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Margie Butler, to połowa niezmiennego składu amerykańskiej grupy Golden Bough. Rozmaici członkowie tego celtyckiego zespołu zmieniali się na przełomie wielu lat, jednak Margie Butler i Paul Espinoza stale trwali na straży charakterystycznego brzmienia i repertuaru zespołu.
Z czasem jednak okazało się, że Margie Butler ma ochotę na odrobinę wytchnienia od zespołowego grania. W ten sposób powstała płyta "Celtic Lullaby", a w ślad za nią cztery kolejne solowe albumy.
Muzyka, która wypełnia ten krążek, to zestaw tradycyjnych kołysanek z Irlandii, Szkocji i Wyspy Manx. Jedną z piosenek - "Deep in My Heart" - spomponował i napisał, specjalnie na tą płytę, Paul Espinoza, przyjaciel Margie z macierzystej grupy. Z resztą wśród zaproszonych gości znalazł się nie tylko on. Dzielnie sekunduje swojej koleżance także Florie Brown, od kilku lat grająca w Golden Bough na skrzypcach.
"Celtic Lullaby" to doskonała płyta dla zmęczonych. Pozwala ukołysać odbiorcę. Cóż, trudno się dziwić. W końcu miały to być celtyckie kołysanki.

Taclem


Powiazane artykuly
    Recenzja: Paul & Margie - "40 Most Popular American Folk"