Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Marina Kapuro i Zespół


Marina Kapuro i Zespół
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Marina Kapuro jest piosenkarką pop-rockową klasy europejskiej. Obdarzona wyjątkowym głosem jest artystką uniwersalną. Urodzona w Petersburgu od najwcześniejszego dzieciństwa wykazywała uzdolnienia muzyczne. W wieku 8 lat wstąpiła do zespołu Pałacu Pionierów jako solistka. Kształciła się tam 8 lat.
Jako uczennica motywowana Beatlesami i innymi grupami muzyki rockowej z Anglii i USA kontynuowała muzyczną karierę. Spotkała Yurija Berendyukova – muzyka i kompozytora rockowego i razem stworzyli swoją pierwszą grupę "Yabloko". Marina stała się jej solistką.
Marina Kapuro zdobyła nagrody na różnych festiwalach i konkursach muzyki pop. Jej pierwszym sukcesem międzynarodowym było zdobycie drugiej nagrody na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlsham (Szwecja). Nagrała 8 albumów CD.
Koncertowała w Polsce, Niemczech, na Łotwie, w Estonii, Austrii, Norwegii, Szwecji, Indiach, Japonii, Chorwacji i USA. Podczas trzymiesięcznego tournee koncertowego po USA w 1990r. Marina i zespół dali 56 koncertów w 26 stanach. Amerykańskie media nazwały Marinę "rosyjskim słowikiem". W 2003 r dostała tytuł Honorowego Artysty Rosji. Głównym osiągnięciem tego okresu był udział w "Sparrow Oratorium" awangardowego kompozytora Sergeya Kuryokhina, którego nagranie stało się popularnym albumem CD.
Głos Mariny Kapuro stał się muzycznym symbolem Igrzysk Dobrej Woli zorganizowanych w Rosji w 1994r. przez Teda Turnera. Jej wykonanie Hymnu Igrzysk Dobrej Woli podczas ceremonii zamknięcia było transmitowane przez 112 krajów świata.
Jednocześnie Marina Kapuro jest znana jako wykonawczyni piosenek ABBY. Jej interpretacje są uważane za jedne z najlepszych w Europie.
Obecnie Marina przygotowuje nowy projekt "Abbamania" poświęcony trzydziestoleciu zespołu Abba – wielki muzyczny show hitów Abby wykonywanych przez rosyjskich gwiazdorów pop.

Skład zespołu:
Marina Kapuro - śpiew
Yury Berendyukov
Natalia Moskovchenko
Alexey Berendyukov