Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mark Gilston "Travels With Dulcimers"

Utwory : 1. Walking tune after Sens John 2. Waltz from Orsa 3. Walking tune after Mattias Blom 4. Parson's Farewell 5. Fjunas Waltz 6. Polka from Kåll 7. Black Rogue/Tobin's Favorite/Lark in the Morning 8. Bourrée from Berry 9. French Mazurka 10. Paro lou Loup, Lo Calho 11. Gankino Horo 12. Sitna Lesa 13. Srpkinja 14. Rachenitsa 15. Presjekaca 16. Paidushka 17. New Year's Greeting 18. Waltz from Ore 19. Top of Cork Road, Tar Road to Sligo 20. Childgrove 21. The Fairies 22. Olles Hambo 23. Baba-Lisas Hyfs'n 24. Health to the Ladies/Blackthorn Stick 25. Trip to Durro/Boy in the Gap
Wyd. Mark Gilston 2007

Mark Gilston "Travels With Dulcimers"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Mark Gilston to artysta, który stał się specjalistą od nietypowego instrumentu, jaki jest mountain dulcimer, strunowe cymbały, które w Europie są już nieco zapomniane, ale odżyły za to w amerykańskiej. Oprócz nich możemy na płycie Gilstona usłyszeć również cały arsenał etnicznych instrumentów, takich jak whistles, dudy czy koncertina.
"Travels With Dulcimers" to już piąta produkcja w dyskografii amerykańskiego muzyka.
Zarejestrował tu tematy z Anglii, Irlandii, Francji, Szwecji i z Bałkanów. Zdumiewająca jest niesamowita ilość energii jaką ma muzyka Marka. Ważny jest też talent, który powoduje, że płyta oparta o kompozycje z różnych regionów brzmi spójnie.
Gilston oddaje hołd tradycyjnym instrumentom i tradycyjnym brzmieniom, nie zapominając jednak, że żyjemy w XXI wieku i że kompozycje powinny być zaaranżowane w sposób atrakcyjny dla współczesnego słuchacza. Wcale nie potrzeba do tego olbrzymiego instrumentarium czy nowoczesnych środków wyrazu. Wystarczy porządna folkowa realizacja.

Taclem