Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mary Kathleen Burke "A Song In Her Heart"

Utwory : 1. Black Is The Colour 2. My True Love 3. Compared to You 4. A Woman’s Heart 5. Power And Honesty 6. The Home I Left Behind 7. James 8. A Song In Her Heart 9. Trust 10. Catch The Wind 11. Ae Fond Kiss 12. My Scotsman And Thee 13. Morning Comes Around 14. Give Me Time
Wyd. Greentrax 2008

Mary Kathleen Burke "A Song In Her Heart"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Północnoirlandzka piosenkarka folkowa, która od dwudziestu ośmiu lat mieszka w Szkocji nagrywa swój debiutancki album. A wydawałoby się, że to w Polsce trudno było swego czasu wydać płytę. Co ciekawe publiczność w nowej ojczyźnie znała ją głównie jako śpiewaczkę i dziennikarkę związaną z muzyką country. Utwory, które znalazły się na płycie "A Song In Her Heart" to po części dość stare piosenki, ale są też nowsze, które powstały niejako specjalnie na potrzeby tego albumu.
Efekt jest bardzo interesujący. Po pierwszych dźwiękach miałem wrażenie jakbym odkrył jakąś nieznaną płytę z piosenkami Dolores Keane z czasów jej najlepszych albumów. Jest to krążek głównie balladowy i powinien się spodobać właśnie miłośnikom takiego grania.
Gitara i pianino, to tutaj podstawowe instrumentarium. Czasem włączają się flety, skrzypce, akordeon i inne instrumenty, jednak nad wszystkim wszystkim unosi się głos Mary Kathleen Burke.
Za ciekawostki można uznać nowe wykonanie znanej tradycyjnej pieśni "Black Is The Colour", cover Donovana "Catch The Wind" i świetną piosenkę z autobiograficznymi motywami "My Scotsman And Thee".
Do najciekawszych piosenek na płycie zaliczyłbym obok tych trzech jeszcze "Power And Honesty", "The Home I Left Behind" i "James". Sześć wyrózniających się piosenek na czternaście to chyba niezły wynik.

Taclem