Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mary McLaughlin "Daughter of Lir"

Utwory : 1. Sealwoman/Yundah 2. Eyes Of Africa 3. Cool Waters 4. You Saw His Eyes 5. The Gift Of Freedom 6. Bring The Peace 7. Motherland 8. Fionnuala`s Song 9. Daughter Of Lir 10. Silhouettes 11. Trying To Forget 12. I`ll Be There

Wyd. Rowan Records 1999

Mary McLaughlin "Daughter of Lir"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Mary McLaughlin to wokalistka obdarzona cudownym głosem. Można się o tym przekonać na licznych celtyckich składankach wydawanych przez firmę Narada Records. Jej autorski album łączy w sobie elementy tradycyjnej muzyki celtyckiej ze współcześniejszymi brzmieniami. Często podkreśla się jednak, że w odróżnieniu od wielu popularnych artystek Mary McLaughlin nie popadła w romans z nachalną elektroniką (jak Aeone) lub orkiestrowymi aranżacjami (jak Enya).

Tradycyjną stronę płyty podkreśla też tematyka wielu utwórów. Są tu nawiązania do irlandzkich legend, zarówno tych pogańskich, jak i chrześcijańskich ("Fionnuala`s Song", "Daughter Of Lir", "Bring the Peace"). Również znacznie współcześniejsze sprawy historii Irlandii nie są Mary obce. W utworze "Silhouettes" porusza temat konfliktu w Irlandii Północnej, a w "Motherland" Wielkiego Głodu.

Są też inne inspiracje, które bez trudu na tej płycie odnajdziemy. "Cool Waters" z podtytułem "Ophelia`s Dream" to niewątpliwe nawiązanie do dramatu Shakespeare`a.

Celtycka mistyka splata się tu z dużą dozą ciekawej muzyki i wspaniałymi wokalami.

Taclem