Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mary Rafferty "Hand Me Downs"

Utwory : 1. The Woodford Whistler/O`Reilly`s Greyhound 2. Darby The Driver/Father Quinn`s Jig 3. McKenna`s Reels 4. Martin Mulvihill`s 5. Tie The Bonnet/The Old Torn Petticoat 6. Paddy Fahy`s Jigs 7. The Gooseberry Bush/Ard Aoibhinn 8. Cailin Deas Cruite na MBo/The Thrush In The Straw 9. Seamus Tansey`s/Paddy O`Brien`s 10. The Boys Of 25/Flynn`s 11. Ned Coleman`s/A Thousand Farewells 12. I`ll Mend Your Pots & Kettles O 13. Brendan McGlinchey`s/Garrai na Saileog 14. Paddy Rafferty`s/Paddy Fahy`s 15. Patrick`s Night/Eddie Moloney`s 16. The Trip To Cullenstown/Lord MacDonald`s 17. The Humours Of Castlefinn/Splendid Isolation
Donal Clancy 2002

Mary Rafferty "Hand Me Downs"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Bardzo tradycyjne granie. Piękne, a jednak nie dla każdego. Myślę, że folkomaniacy przyzwyczajeni do bardziej współczesnego brzmienia mogą mieć z tą płytą nieco problemów. Jeśli jednak lubicie klasyczne irlandzkie tematy, podane z szacunkiem dla tradycji, to solowy album Mary Rafferty jest płytą dla Was.
Nie ma tu szaleńczych galopad i wyścigów z tymi, którzy uważają, że dobrze gra ten, co jest szybszy od innych. Nawet muzyka grana typowo do tańca jest tu stonowana, właśnie taka, jaka być powinna. Tempa powinny odpowiadać tancerzom, nie kaskaderom.
Mary Rafferty odebrała dobre wykształcenie muzyczne, jest obecnie trzecim pokoleniem znanych folkowych muzyków, wraz z ojcem, Mike`em Rafferty, tworzy również duet, wykonujący tradycyjną muzykę irlandzką. Na tej płycie towarzyszy jej mąż i wzięty muzyk - Donal Clancy.
Mimo, że płyta jest wydana w Stanach, to stanowi dowód na to, że muzyka irlandzka w czystej formie ma się bardzo dobrze.

Taclem