Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Masterless Men "Ode to Age"

Utwory : 1. Portland Town 2. The Leaving of Nancy 3. The Mason's Apron/The Devil's Dream 4. Silver Sea 5. Fox on the Run 6. Botany Bay 7. There Were Roses 8. The Leprechaun 9. The Boston Rose 10. The Mingulay Boat Song 11. Nancy Spain 12. Shuckin' the Corn/Foggy Mountain Breakdown 13. The Boys of the Old Brigade 14. An Ode to Age
Wyd. Masterless Men 1993

Masterless Men "Ode to Age"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kanadyjska grupa Masterless Men, to kapela próbująca kojarzyć muzykę celtycką z nurtem maritime folk. Jest to więc coś, co wielu miłośnikom takiego grania w Polsce powinno się podobać. Ciekawostką jest fakt, że kiedy nagrywali tą płytę nazywali się Colcannon, ale po odkryciu, że na antypodach występuje już grupa folkowa o identycznej nazwie, zmienili swoją na Masterless Men. Jednak gwoli kronikarskiego obowiązku warto odnotować, że płyta ta ukazała się początkowo pod starym szyldem zespołu.
Kanadyjski kwartet brzmi dość klasycznie, w sumie podobnie do innych kapel z Nowej Funlandii, które prezentują muzykę zbliżoną do tego, co znamy z utworów choćby The Dubliners, nieco tylko współcześniej brzmiącą. Kiedy jednak śpiewają "The Leaving of Nancy", "Botany Bay", "The Leprechaun" czy "The Boys of the Old Brigade", trudno nie porównywać ich do słynnej irlandzkiej grupy. Inne ciekawe klasyki w wykonaniu Kanadyjczyków, to niewątpliwie "The Mingulay Boat Song" i "Nancy Spain".
Warto jednak posłuchać również (a może przede wszystkim!) mniej znanego repertuaru. Doskonały "Portland Town", całkiem nieźle brzmiący "Silver Sea" czy piękna ballada "There Were Roses", to tylko wierzchołek góry lodowej. Równie dobre są "The Boston Rose" i "An Ode To Age".
Właściwie nie ma tu słabych utworów, są tylko mniej lub bardziej znane. Znaczy to, że warto poszukać nagrań grupy Masterless Men. Mam nadzieję, że uda mi się wkrótce napisać o innych ich płytach.

Taclem