Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mathieu Touzot "Ma Guitare Poitevine"

Utwory : 1. Scottishe 2. La Casbah 3. Rêverie de Pied Pouzin 4. Café du Boulevard 5. Hommage à Leo Brouwer 6. Une énorme fête 7. Ballade d`Arçais 8. Fleurs 9. Orange à mes lèvres 10. La bête à bon Dieu 11. La Groussardière 12. Aubade n°1 13. Aubade n°2 14. Danse angélique
Wyd. Mathieu Touzot 2013

Mathieu Touzot "Ma Guitare Poitevine"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Francuski gitarzysta Mathieu Touzot należy do marzycieli, którzy w swojej grze oglądają się daleko w przeszłość i próbują zaczarować słuchacza czarem melodii, które kiedyś wybrzmiewały w domach, zagrodach, kawiarniach czy na dworach. W jego muzyce słychać wyraźne piętno muzyki dawnej i ludowej. Z drugiej jednak strony jest on muzykiem grającym dość nowocześnie, zwłaszcza jeżeli przyjrzymy się jego stylistyce. Może jednak sobie na to pozwolić, ponieważ ma nienaganny warsztat.
Pod względem repertuarowym jego gitarowe kompozycje oddają klimat okolicy, w której wyrastał. Jego korzenie tkwią między Melle a Saint-Sauvant we Francji. Jest więc spadkobiercą pięknej muzyki, w tym również lirycznych ballad. I tą liryczność bardzo dobrze słychać w jego autorskich kompozycjach.
W kilku kompozycjach ("Une énorme fête", "Fleurs") pojawiają się gościnnie wokalizy, które nadają płycie jeszcze piękniejszego i bardziej eterycznego klimatu.
Jak już wspomniałem Touzot to marzyciel. Jednak dobrze czasem posłuchać takiego marzyciela.

Rafał Chojnacki