Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

McDermott`s 2 Hours "The Enemy Within"

Utwory : 1. Dirty Davey 2. Boys of the Blackstuff 3. Prisoner 4. Refugees 5. Paddy in Harare 6. Darkness & Sail 7. Rosa 8. The Fields Round Ballyclare 9. Fox on the Run 10. Paddy on the Level

McDermott`s 2 Hours "The Enemy Within"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Angielski zespół McDermott`s 2 Hours, dobrzy kumple chłopaków z The Levellers, to jedna z ciekawszych folk-rockowych kapel z Anglii. Płyta "The Enemy Within" to obecnie jeden z folk-rockowych klasyków, a zamieszczoną tu piosenkę "Dirty Davey" skoverowali właśnie ich bardziej znani koledzy. Dowodzona przez duet Nick Burbridge i Tim O`Leary grupa i wspierana m.in. przez Jeremy`ego Cunninghama, basistę Levellersów, kapela nagrała z nimi nawet trzy wspólne albumy. Aż dziw bierze, że McDermott`s 2 Hours są aż tak mało znani w Polsce, podczas gdy ich koledzy mają tu rzeszę fanów.
Na tej płycie zespół radzi sobie praktycznie własnymi siłami, nie ma więc problemu z wyróżnieniem tego, co która kapela wniosła do brzmienia. Jak przystało na linię muzyczną, którą reprezentują Trick Upon Travellers, New Model Army i The Levellers mamy tu do czynienia z rzetelnym i bardzo ciekawym graniem. Scena muzyczna z Brighton musi coś w sobie mieć, skoro rodzi kapele grające takie kawałki, jak "Dirty Davey", "Paddy in Harare" czy "Fox on the Run".

Taclem