Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Meantime "The Blue Men of the Minch"

Utwory : 1. Struth nam Fear Gorma The Blue Men of the Minch/Dancing On the Decks 2. Le Cheile 3. Long Island Waltz 4. Gay Gordons 5. Thugainn Dhachaigh 6. JFK Set-MS&R 7. An t-Alltan Dubh 8. Mull Reels 9. Grimsay Boat Day 10. Lewis Waltzes 11. Off To the Mod 12. Rough House 13. Laimisiadar 14. Pipe Set 15. Chunna mi Bhuam thu 16. Jumping Bean Set 17. An Iatha as teotha as t-samhradh
Wyd. Birnam CD

Meantime "The Blue Men of the Minch"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dudy i rockowe granie, to ostatnio coraz częściej spotykane połączenie. Pojawiają sięnawet w popowych utworach. Nie znaczy to na szczęście, że wszyscy Szkoci tak grają.
Grupa Meantime proponuje nam granie bez elementów współczesnego (rockowego) brzmienia. Już od pierwszego utworu nie mamy złudzeń i słyszymy, że brzmi tu głównie muzyka tradycyjna. Nie jest to jednak takie typowe granie, są bowiem współcześniejsze elelmenty, ot choćby harmoniczne, ale znacznie lepiej zakamuflowane, nie narzucające się.
Na płycie nie brakuje pięknych moementów, trudno bowiem nie wzruszyć się choćby przy utworze takim jak "Grimsay Boat Day".
Meantime to doskonały przykład na to, że można dziś grać w miarę tradycyjnie i podobać sięszerszej publiczności, Szkoci należą bowiem do zespołó dość znanych, zwłaszcza na rodzimych Szetlandach.

Taclem