Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Michael Longcor "Drunken Angel"

Utwory : 1. Drunken Angel 2. The Irish Guard 3. Rosin the Bow 4. When Tenskwatawa Sings 5. Dublin O'Shea 6. Winward Passage 7. The Only Help You'll Get 8. And Shall Trelawney Die? 9. I Can't Party 10. Valley Forge 11. Tom O'Bedlam 12. The Parting Glass


Wyd. Firebird 1994

Michael Longcor "Drunken Angel"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Ciekawa płyta ze względu na swój nietypowy styl. Większość utworów to takie balladki (mnie to troche przypomina country, zwłaszcza "I Can't Party"), ale o niesamowicie fajnych i ciekawych tekstach, co, niestety, jest rzadkościa (ja nie mam nic przeciwko starodawnym motywom folkowym, ale urozmaicenie jest jak najbardziej pozadane). Duzo tam zwiazków z Irlandia, w muzyce mniej to przypomina tradycyjna muzyke irlandzka.
Jednak za pierwszyma razem słuchając można odnieść wrażenie, ze niektóre piosenki wydają się być tworzone na jedno kopyto i niczym się nie roznia - to wprowadza lekkie znużenie.
Muszę przyznać, że niektóre utwory są takie sobie, a niektóre całkiem fajne. Mnie osobiscie przypadły do gustu : "Drunken Angel" (pierwszy z tych później powielanych), "The Only Help You'll Get", "Tom O'Bedlam".
Na płytce zabrakło, moim zdaniem, wiekszej róznorodności utworów (to przede wszystkim), no ale w końcu taki jest styl i klimacik tej płyty. Sztukę pisania tekstów facet opanował bardzo dobrze.
Jak ktoś lubi folk-country - to mu sie napewno spodoba. Jak ktoś chce posłuchać czegoś miłego, spokojnego, balladkowego, ale niezbyt rzewnego - to pomyśli, że może być od biedy. Ale jak ktoś lubi radosne piosenki irlandzkie w typie "As I Roved Out" (takie, które się śpiewa po wyjściu z irish-pubu, szybkie, żywe i jakby stepowane) - to radze przesłuchać juz w sklepie.
Ogólnie to od czasu do czasu można posłuchac, bo album jest miły, a autor jest profesjonalistą.

Irish