Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Michael Snow "The Rats and the Rosary"

Utwory : 1. Ramblin Road 2. The Liverpool Blues 3. Pride of America 4. The Only Time I Really Feel Alive 5. Sweet Insanity 6. A Time to Kill 7. The Sweetest Cherry 8. Green Gown 9. Alana 10. Mapmakers 11. The Light Fantastic 12. Love Is Its Name

Wyd. Irish Eyes Music 2001

Michael Snow "The Rats and the Rosary"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Michael to śpiewak urodzony w Liverpoolu (obecnie mieszka w amerykańskiej stolicy muzyki country - Nashville), który porusza się głównie na poletku folkowej piosenki irlandzkiej (jest w końcu synem irlandzkich emigrantów). Ciekawostką jednak jest że większość utworów które śpiewa, to jego własne kompozycje. Stylizacja jest jednak bardzo udana i myślę, że łatwo możnaby je pomylić z jakimiś mniej znanymi utworami ludowymi. W przypadku współczesnych twórców piosenek folkowych to duży plus.

Kilka piosenek ("Ramblin Road", "Pride of America" i "Sweet Insanity") Michael napisał z Brianem Willoughby`m, zaś piosenkę "Mapmakers" z Larrym Knechtel`em.

"The Rats and the Rosary" to druga część serii, którą Michael nazwał trylogią "Skelly". Pierwszą jej częścią myła płyta "Here Comes The Skelly", a ostatnią wydany niedawno album "Never Say No to a Jar".

Pierwszym utworem który zwrócił moją uwagę swoją odmiennością był "A Time to Kill", który mógłby zostać napisany przez Shane`a MacGowana. Skojarzenie jest nieco niejednoznaczne, bo utwór nie jest w manierze charakterystycznej dla The Pogues, a jednak jego nieco mroczna, pubowa atmosfera kojarzy się wlaśnie z tym znanym śpiewakiem.

Oprócz klimatów nawiązujacych do irlandzkiego folku mamy tu też odrobinę miejskiego folku. Mimo że już od wielu lat Michael nie mieszka w Liverpoolu, to daży to miasto wielkim sentymentem. Udowadnia to choćby "The Liverpool Blues".

Piosenki nawiązują do tradycyjnej irlandzkiej muzyki nie tylko temetyką, ale również wykonaniem. Michael Snow gra na gitarach (elektycznej, akustycznej i basowej), mandolinie, banjo, bouzouki, akordeonie, bodhranie i kilku innych instrumentach. Towarzyszą mu : Ron DeLaVega i Craig Duncan na skrzypcach, Patrick McInerney i Fran Breen na bębnach (w utworze "Green Gown"), John Mock i Jimmy More na tin i low whistles, oraz wokaliści : Dennis Locorriere, Cathryn Craig i Jim Counter. Jednak mimo tak wielu gości na albumie dominują partie instrumentalne i wokal Michaela Snowa.

Taclem