Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Michalis Terzis "Music of the Greek Islands"

Utwory : 1. Karotseris 2. Rhodos, Sousta 3. Dionyssos In Naxos 4. Myconos, Ballos Of The Marriage 5. Talos Lives In Crete 6. Kale Sy Panagia Mou 7. Lesbos, Antikristos Choros 8. Cyprus, E-Se-Ve-Re-Ve 9. Nostalgia In Corfu 10. Amoriano Mou Perama 11. Jester Of The King 12. Aegean Birds 13. Patmos
Wyd. ARC Music 2002

Michalis Terzis "Music of the Greek Islands"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Piękno muzyki greckiej jest takie samo, jak grecka kuchnia. Najlepiej smakuje w którejś z niewielkich greckich tawern nad brzegiem morza. Greckie wyspy mają ten dodatkowy atut, że miejsc znajdujących się nad morzem jest tam znacznie więcej.
Michalis Terzis to muzyk znany ze współczesnego podejścia do dźwięków z kraju Zeusa i Achillesa. Jednak jego kompozycje są tak głęboko zakorzenione w tradycyjnym greckim sosie, że odnosimy czasem wrażenie, że słyszymy motyw, z którym już kiedyś mieliśmy do czynienia.
Dominują tu brzmienia greckiego bouzouki, ale posłuchać możemy też innych, bardziej "międzynarodowych" instrumentów. Ciekawie brzmią tu zwłaszcza skrzypce, nie za często spotykane w muzyce greckiej.
Miło posłuchać solidnego greckiego grania bez pląsów z "Greka Zorby".

Taclem