Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Midnight Court


Midnight Court
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Midnight Court powstał w 1995 roku, kiedy to do dwójki grających już razem muzyków - Aarona Shirlowa i Bernda Luedtke - dołaczył Noel Minogue. Aaron to pochodzący z Belfastu gitarzysta, który lubi też śpiewać, oraz pisze własne piosenki. Bernd urodził się w Berlinie Zachodnim i gra na skrzypcach, bouzouki i bodhránie. Z kolei Noel, to akordeonista z County Tipperary w Irlandii, specjalizujący się w akordeonie guzikowym. Nazwę dla swojej grupy zaczerpnęli z wiersza irlandzkiego poety Briana Merrimana.
Ich pierwsza płyta, zatytułowana "Half Moon" ujrzała światło dzienne w 1997 roku, zaś w dwa lata później słuchacze otrzymali do rąk kolejny album - "Ear to the Ground". Rok 2001 to jeden z najważniejszych w karierze Midnight Court, ukazał się wówczas ich trzeci album - "Ring the Bell... Run Like Hell" - nawiązali również współpracę z Brianem O'Connorem, kompozytorem odpowiedzialnym za celtyckie show "Irish Soul". W kolejnych projektach - "Celtic Life" i "Celtic Touch" - współpracowali z tancerzami znanymi z show takich jak "Riverdance" czy "Lord of the Dance".
Grupa Midnight Court uważana jest przede wszystkim za doskonały skład koncertowy. Poza Niemcami i Irlandią występowali również w Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Austrii a nawet w Stanach Zjednoczonych.
Muzycy Midnight Court grywali już w Polsce przy różnych okazjach, pojawili się m.in. Na festiwalu w Sopocie, jako muzycy towarzyszący amerykańskiej gwieździe country i folku – Emmylou Harris. Publiczność szantowo-folkowa miała już okazję posłuchać ich podczas tegorocznego festiwalu Szanty we Wrocławiu.