Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Mietek Folk


Mietek Folk
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół z jednej strony brzmi dość folkowo, z drugiej wykonuje niemal wyłącznie współczesne kompozycje - w większości członków zespołu.
Grupa powstała na przełomie 1989 i 1990 r., był to wówczas swoisty ewenement. Wystartowali z tematycznym meteriałem o piratach - "Jolly Roger, czyli życie i śmierć pod piracką banderą, częśc tego materiału trafiłą na pierwszą kasetę zespołu ("Jolly Roger"). Tematyka utwórów zaważyła na ich dalszej twórczości, można by ich nazwać przedstawicielami "pirackiego folku".
Pod tym względem przypominają nieco amerykańską grupę The Jolly Rogers. Mimio iż świat piratów dominuje w tematyce utworów Mietków, to zdarza im się też wykonywać normalne piosenki morskie.
Od początku za warstwę tekstową odpowiadają przede wszystkim Krzysztof Lebionko i Piotr Kowalewicz, zaś muzykę pisali Krzysztof Lebionko, Waldemar Krasowski, Krzysztof Mikiciuk oraz Piotr Kowalewicz.
Wspomniana pierwsza kaseta zespołu - "Jolly Roger" to już dziś niemal klasyka. Druga kaseta nosiła tytuł "Ucieczka z Nassau", a na początku 2001 ukazała sie (ze sporym opóźnieniem) kaseta i płyta "Spisek Collinsa".

Materiał własny zespołu