Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Mike Hanrahan


Mike Hanrahan
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Profesjonalna kariera tego irlandzkiego muzyka zaczęła się od dźwięków bliższych muzyce country, niż tradycyjnym brzmieniom z Irlandii. Miało to miejsce w 1977 roku, kiedy to wraz z Maurą O'Connell Mike założył zespół Tumbleweed. Wykonywali wówczas piosenki takich autorów, jak Gram Parsons, Willie Nelson, Emmylou Harris, Richard i Linda Thompson, czy Neil Young, oraz kilka autorskich utworów Mike'a.
W dwa lata później Mike dołączył do zespołu Stockton's Wing, nagrał z nimi ich drugi album, który swój tytuł ("Take a Chance") zawdzięcza właśnie jego piosence. Po nagraniu kilku albumów (w tym bestsellerowego "Stocktons Wing Live - Take One") z zespołem, Mike postanowił tworzyć dalej pod własnym nazwiskiem.
W 1994 roku można było słuchać gry Mike'a podczas jego tournee z Finbarem Furey'em. W rok później ukazałsię pierwszy solowy album "Someone Like You".
Jedną z największych tras koncertowych odbył Mike na zaproszenie byłego Dublinersa - Ronnie'go Drew, którego cykl koncertów "Ronnie I Hardly Knew Ya" zawiódł towarzyszących mu muzyków m.in do Izraela, na Węgry, do Czech, Danii, Finlandii i do USA.
Mike kontynuował współpracę z Ronnie'm, nagrał z nim płytę "The Humour Is On Me Now". Następnie wziął udział we wspólnej trasie Ronnie'go z Eleanor Shanley, zarejestrowanej na albumie "A Couple More Years".
W 2002 roku na rynek trafiła druga solowa płyta Mike'a "What You Know".

Taclem