Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mike Whellans "Almost 42nd Street"

Utwory : 1. Jammin` the Blues 2. Strange Love 3. Ragtime Joe 4. No Baby No 5. Am I Wrong 6. When the Curfew Blows 7. Meet Me at the Bottom 8. Jumping in the Neighbourhood 9. Hip Shakin` 10. Warm it up to me 11. Ready Steady Freddie 12. Baby what do you want me to do? 13. I`m in the Mood 14. Smile on your Face

Wyd. Temple Records 2003

Mike Whellans "Almost 42nd Street"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Odrobina ulicznego bluesa jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Mimo że Mike Williams to biały wykonawca, to proponuje nam bluesa w bardzo klasycznej postaci. Gitara, harmonijka i czasem trochę perkusji w tle. Dźwięki płyną jakby prosto z serca - album to absolutna szczerość.
Co prawda dziś już blues rzadko bywa zaliczany do kategorii miejskiego folka, ale wciąż jeszcze są zespoły i wykonawcy, którzy ta muzykę właśnie w takim kontekście uprawiają. Z resztą nie zabrakło tu utworu absolutnego klasyka takiego grania - Woody Guthriego ("When the Curfew Blows"). Z kolei inna piosenka poświęcona jest osobie Johna Martyna ("Ragtime Joe"). Mike Whellans był blisko całego tego brytyjskiego folkowo-bluesowego towarzystwa, nagrywał m.in. z Aly Bainem.
Album "Almost 42nd Street" jest bardzo surowy, ale w tym tkwi jego siła i sugestywność bluesa. Może w dobie królującego w radiu Eminema powinno się pokazać młodzieży jak białasy grają czarną muzykę.

Taclem