Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mikroklimat "W drodze do dnia"

Utwory : 1. Gdzie jesteś? 2. Pod jabłonią 3. Zaproszenie 4. Nie do pary 5. W drodze do dnia 6. Powiedz! 7. Na stacji w Piasecznie 8. Drzewa się gną 9. Są słowa 10. W drodze 11. Spod wigilijnych powiek 12. Jeśli masz w sobie pokój 13. Pamięć niezmierzona 14. Wołanie do kogoś na świecie
Wyd. Mikroklimat 1998

Mikroklimat "W drodze do dnia"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Album "W drodze do dnia" to właściwie pierwsza płyta Mikroklimatu. Dwa wczesniejsze wydawnictwa ukazały się na kasetach, wydane były w nieco innym składzie. Dopiero ukazujący się w 1998 roku album potwierdził aspirację zespołu.
Piosenki z płyty "W drodze do dnia" zostały zaaranżowane nieco bardziej nowocześnie. Niezmiennie mikroklimatyczny jest za to głos Barbary Sobolewskiej. W muzyce pojawia się za to nieco rocka, a nawet elementy jazzujące. Nie zmieniono za to charakteru samych kompozycji, są w większości bardzo klimatyczne - cóż nazwa przecież zobowiązuje.
Najbardziej wpadające w ucho okazały się piosenki "Gdzie jesteś?", "W drodze" i "Na stacji w Piasecznie", któe możnaby uznać za najbardziej reprezentatywne dla tego wcielenia Mikroklimatu. Ten ostatni utwór zdradza nawet lekkie country-folkowe wpływy w sferze aranżacji. Świetnie słucha się też utworów "Są słowa" i "Wołanie do kogoś na świecie", ale to już mniej przebojowe kompozycje. Reszta rownież trzyma dobry poziom, ale nie zapada aż tak bardzo w pamięć.
Zespół Mikroklimat, to legenda piosenki poetyckiej, którą na całym świecie wrzuca się do folkowego worka. U nas chyba tylko festiwale studenckie i turystyczne próbowały pożenić zespoły stricte folkowe z całą sceną okołofolkową. Waro chyba zacząć i u nas tak je kwalifikować.

Taclem