Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Modena City Ramblers "Combat Folk"

Utwory : 1. Quarant`anni 2. Contessa 3. Farewell to Erin 4. O bella Ciao 5. The king of the faires/Fischia il vento 6. Ahmed l`ambulante 7. Pipe on the hob/The hag at the churn
Wyd. Modena City Ramblers 1993

Modena City Ramblers "Combat Folk"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Debiut włoskiej kapeli Modena City Ramblers, to płyta, na której najczęściej sięgają po tematy irlandzkie. Kolejne albumy grupy są już odważniejsze, bardziej śródziemnomorskie. Zaczyna się co prawda od bardziej południowych brzmień w "Quarant`anni" (choć zagrywka między zwrotkami jest celtycka), ale już "Contessa", to irlandzka "Old Main Drag" (po włosku) połączona z jakąś włoską pieśnią wojenną. Ten drugi temat, czyli właśnie "combat folk" dominuje z resztą na płycie. W instrumentalnych "Farewell to Erin" przenosimy się na stałe na Zieloną Wyspę. Dla odmiany "O bella Ciao" to partyzancka pieśń włoska.
W kolejnym instrumentalu - "The king of the faires/Fischia il vento" - ponownie łączymy Irlandię z innymi klimatami. Najbardziej śródziemnomorski w całym zestawie jest utwór "Ahmed l`ambulante", po nim jest już tylko celtycki instrumental.
MCR to jedna z najlepszych włoskich grup folkowych, a ta kaseta pokazuje ich początki. Włoskie utwory z tego materiału znalazły się na wydanej rok później pierwszej płycie zespołu, zatytułowanej "Riportando tutto a casa".

Taclem