Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Modern Mandolin Quartet "Interplay"

Utwory : 1. Interplay: Shoka 2. Interplay: Interplay - Inner Voices 3. Interplay: Rishi`s Dance 4. Interplay: Thyaga 5. Elements: Fire 6. Elements: Earth 7. Elements: Air 8. Elements: Water 9. G- Song
Wyd. D`note Classics 1999

Modern Mandolin Quartet "Interplay"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Modern Mandolin Quartet to nietypowy skład muzyków grających na instrumentach bardzo ze sovą spokrewnionych. W składzie pojawiają się dwie mandoliny, mandola i mando-cello. Muzyka, jaką dzieki tym instrumentom wyczarowuje dla nas kwartet, to połączenie akustycznejgo world music z odrobiną jazzowej improwizacji.
"Interplay" to najbardziej jazzujący z dotychczasowych albumów zespołu. Długie, rozbudowne kompozycje, które nawiązują z jednej strony do tradycji Dalekiego Wschodu, z drugiej zaś do medytacyjnych opowieści o żywiołach. W przypadku Modern Mandolin Quartet przymiotnik "medytacyjny" nie oznacza jednak powolny i rozlazły, a raczej nawiązujący swoim klimatem do wyobrażeń o żywiołach.
Ogień rozwija się powoli i niemal czuć jak jest niebezpieczny. Ziemia jest spokojna i majestatyczna, choć momentami mamy wrażenie, że następują niebezpieczne drgania. W Powietrzu czuć dużo muzycznej przestrzeni, zaś Woda zdaje się niemal płynąć, czasem tylko wąską strużką, ale stale, nieprzerwanie i dość szybko. To jeden z najbardziej zywych utworów na płycie.
Album "Interplay" przypomina czasem soundtrack do jakiegoś dreszczowca. Zmieniający się klimat, nagłe zwroty akcji i zrealizowana z rozmachem, dobrze przemyślana konstrukcja - to właśnie atuty tej płyty.

Taclem