Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Moira Nelson "Time Calls My Name"

Utwory : 1. Time Calls My Name 2. The Drowning Pool 3. Rosebud in June 4. Why Ask My Name 5. Lies Or The Liar 6. What Could Have Been 7. Out of Time 8. That`s How It Goes 9. Mexico 10. The Lady`s a Fool

Wyd. WyllowMyst Music 1995

Moira Nelson "Time Calls My Name"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Moira Nelson jest urodzoną w Londynie śpiewaczką nawiązującą w swojej muzyce przede wszystkim do brytyjskiego folku. Mieszka ona obecnie w kanadyjskim Toronto.

Ciekawe brzmienia gitary, instrumentów klawiszowych i perkusyjnych w połączeniu z nieco klasycyzującym głosem dają nam muzykę z pogranicza folka i bluesa.

Osiem na dziesięć piosenek to autorskie ballady Moiry, stylizowane na muzyke folkową. zawartość debiutanckiego albumu Moiry Nelson albumu uzupełnia tradycyjna piosenka "Rosebud in June" i utwór "What Could Have Been" Autorstwa Cathie Henderson.

W niektorych balladach ("The Drowning Pool", "What Could Have Been") słychać coś, co my nazwalibyśmy zapewne poezją śpiewaną. Gdzie indziej zaś ("Why Ask My Name", "Out of Time", "That`s How It Goes") dominuje stary blues, a nawet jazz ("The Lady`s a Fool").

Tradycyjny "Rosebud in June" przywodzi na mysl przede wszystkim Steeleye Span, które po ten utwór również sięgało. To całkiem niezły odnośnik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jak wyjątkową grupą są ci Brytyjczycy.

Dwa utworki instrumentalne na płycie, to "Mexico" i "Out of Time". Pierwszy z nich nawiązuje w ciekawy sposób do gitarowej muzyki mariachich. Nawiązanie nie jest może tak oczywiste, a samo wykonanie nie jest meksykańskim mistrzostwem świata, ale taki gitarowy utwór zdecydowanie do płyty pasuje.

Taclem