Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Molly Maquire


Molly Maquire
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Molly Maguire to nie imię i nazwisko wokalistki, a nazwa szwedzkiej grupy folkowej. Nazwa ta pochodzi od górniczej piosenki związanej z celtyckim repertuarem od którego grupa zaczynała.
Ich pierwszy koncert odbył się w 1992 roku w ich rodzinnej miejscowości Piteĺ. Pierwsze inspiracje zespołu to The Pogues i The Dubliners. Z drugiej strony część członków zespołu miała powiązania ze sceną hard-rockową, co zadecydowało o dość mocnym brzmieniu grupy.
Pierwsza pozycja w dyskografii grupy, to "Try to stay sober" - kaseta magnetofonowa nagrana w 1994 roku. Pięć utworów z niej trafiło w formie bonusów na drugą płyte grupy - "One for the ditch" - wydaną w 1997 roku. Pierwszy pełny album, to "Jug of joy" z 1996 roku. Zawierają one szybkie folkowe utwory, głównie pochodzenia irlandzkiego.
Kolejny etap rozwoju grupy to poszukiwanie własnego brzmienia we własnych kompozycjach. Słowa piosenek są pisane po szwedzku. Ukazały się one na płycie "Aerobics & cigarrer" zarejestrowanej w 2000 roku. Obecnie powstaje kolejny album grupy.

Skład zespołu :
- Ola Edeblom - śpiew, gitara, bouzouki
- Esbjörn Häggstöm - śpiew, mandolina, gitara, flety
- Hans Niklasson - śpiew, gitara basowa
- David Sandström - gitary
- Björn Hällis - perkusja

Taclem