Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

More Maids "Live"

Utwory : 1. Red is the Rose 2. Sailing 3. The Cruel Sister 4. Brenda 5. Angry 6. Closer to fine 7. Templehouse 8. Exile 9. Kevin's 10. Ready for the Storm 11. Ferret 12. Susanna Martin 13. Boys of Malin 14. Butterfly


Wyd. Verlag der Spielleute 2002

More Maids "Live"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Koncertowa płyta niemieckiej grupy More Maids to porcja naprawdę dobrej muzyki. Znajdziemy tu nawiązania do stylów takich grup jak Cherish The Ladies, czy The Bothy Band. Nalezy pamiętać, że More Maids to kobiece trio, które powstało właśnie jako grupa, która miała supportować niemiecką trasę Cherish The Ladies. Paniom (z trzech róznych zespołów) tak spodobało się wspólne granie, że postanowiły kontynuować granie, tworząc w ten sposób coś na kształt folkowej suprtgrupy.
Możliwości wokalne i instrumentalne tych trzech pań są zdumiewające. Mają też spory potencjał twórczy, o czym świadczyć moze choćby rewelacyjna wersja "Red is the Rose" - z nową muzyką autorstwa Gudrun Walther. Napisala ona też kilka tańców, które świetnie współpracują z tradycyjnymi i współczesnymi melodiami wplatanymi w muzyczne wiązanki.
Na swojej płycie koncertowej grupa prezentuje dość przekrojowy materiał, w któym przeplatają się tradycyjne pieśni i tańce ze współczesnymi kompozycjami uznanych autorów.
Z części tradycyjnej najbardziej zapadają w pamięć dwie piosenki - "The Cruel Sister" i "Susanna Martin". Zwłaszcza ten drugi utwór sprawił mi wiele radości, gdyż szukałem go, ale znałem tytułu. Odnalazł się dopiero tutaj. Nie jest to utwór w dosłownym sensie tradycyjny (w sensie anonimowości autora), ale opiera się na transkrypcji tekstu z 1692 roku.
Wśród wspołczesnych piosenek warto zwrócić uwagę na nową wersję utworu "Ready for the Storm" Dougie'go MacLeana. Swietne wokalizy, nieco inne niż choćby w wersji śpiewanej przez grupę Deanta. Poza tym to po prostu piękna piosenka.
More Maids to jeszcze jedna grupa, która udowadnia nam jak mało wiemy o muzyce folkowej granej za naszą zachodnią miedzą. A dzieje się tam dużo, i sporo z tego co się tam dzieje jest warte uwagi. Tak jak More Maids.

Taclem