Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mortimer McGrave & The Barelliers "Celtamente"

Utwory : 1. Leutenant Mc Guire 2. Whiskey in the Jar 3. Reel di Capo Verde 4. Ill Nostro Flauto, La Nostra Spada, Il Nostro Bastone 5. Ten 6. Eja, Eja, Eja 7. Atholl Highlanders 8. Scotland The Brave 9. Wild Rover 10. Enzo' Nzu.


Wyd. Arte Nomade 2001

Mortimer McGrave & The Barelliers "Celtamente"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Coś mi sie wydaje, że pod tak dumnie brzmiącymi imionami jak Mortimer McGrave, Andrew O'Moran, czy Angus Big House kryją się jacyś wesołkowaci Włosi. Mówią po włosku, nagrywają dla włoskiej wytwórni, tamteż grają sporo koncertów. Oprócz tego tria w zespole gra jeszcze niejaki Winzh Mary Marynzh Kware Kwarinzh. Fajnie, prawda ?
Muzyka grupy, to dość ciekawy celtycki rock, jednak bez rewelacji. Płyta to koncertówka, nie ma więc jakichś niespotykanych brzmień. Są za to dość ciekawe aranże, pare fajnych pomysłów, jak choćby zaśpiewy w "Eja, Eja, Eja".
Obok tradycyjnych tematów granych na dudach - tu w folk-rockowej aranżacji - mamy dwie piosenki. Są to "Whisky in the Jar" i "Wild Rover". Trudno chyba o częściej grane utwory. Jednak grupa wychodzi z tej konfrontacji obronną ręką. "Whiskey..." podlano sosem country-rockowym, co może nie jest zbyt fajne, ale bardziej oryginalne niż kolejne powtarzanie po Thin Lizzy. "Wild Rover" z kolei podano jako roznujaną balladkę. W sumie brzmi ona jak Dubliners skrzyżowane z Waterboys, czyli nie najgorzej. Niestety po niej chłopaki nagrali kilkuminutową gadkę po włosku, z której nie rozumiem ani słowa, więc jest nieco dziwnie.
Najciekawszym utworem na płycie jest rock'n'rollowa wersja "Scotland The Brave". Myślę że lepiej by było, gdyby utworów było trochę więcej, a zaaranżowanoby je na nieco krótsze. Długie kompozycje w wersjach koncertowych nie sprawdzają się najlepiej.

Taclem