Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mostly Dylan "New Perspectives On The Songs Of Bob Dylan"

Utwory : 1. Forever Young 2. One Too Many Mornings 3. The Times They Are A-Changin` 4. Like A Rolling Stone 5. You`re Gonna Make Me Lonesome When You Go 6. Mr. Tambourine Man 7. Two Steps Back 8. Boots Of Spanish Leather 9. My Back Pages 10. Flirting With Disaster 11. Rainy Day Woman 12. Tomorrow Is A Long Time
Wyd. Special Rider Music 2005

Mostly Dylan "New Perspectives On The Songs Of Bob Dylan"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Covery piosenek Boba Dylana to temat, który wystarczyłby na zapełnienie kart niejednej książki i byłyby to opasłe tomiska. Po jego utwory sięgnęło już wielu. Robili to zarówno rockowcy, jak i muzycy folkowi czy nawet punkowi i metalowi.
Tym razem mamy do czynienia z grupą zawiązaną tylko po to by nadać nieco inny szlif piosenkom Dylana. To również już się zdarzało, że wspomnę tylko o kapeli Dylan Project, założonej przez członków i przyjaciół zespołu Fairport Convention.
Mostly Dylan, to zespół, który stworzyli Tom Corwin i Tim Hockenberry, grają w nim również zaproszeni na sesję muzycy (m.in. amerykańska gwiazda - Bonnie Raitt). Dylan w ich wykonaniu traci nieco swej chropowatości, zwłaszcza jeśli chodzi o wokal. Zyskuje natomiast łagodność i szlif, niemal jakby były to piosenki Van Morissona. Spora w tym zasługa Tima Hockenberry`ego, świetnego wokalisty, który ma za sobą sporo pracy nad tym materiałem.
O samych piosenkach nie da się za wiele napisać, bo przecież to klasyki Dylana. Warto jednak dodać, że zagrano je po prostu świetnie. Nie jest to kolejne odklepanie przebojów wielkiego barda, a twórcze podejście do pięknych piosenek.

Taclem