Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Mountain Mirrors "Mountain Mirrors"

Utwory : 1. Stay Evil 2. The Demon`s Eye 3. Karmic Dogs 4. Your Time Has Come 5. Calm Before the Storm 6. Alone in a Crowd 7. Deploribus Unum 8. Praying Mantis
Wyd. Jeffrey J. Sanders 2006

Mountain Mirrors "Mountain Mirrors"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Akustyczna muzyka z pogranicza folku i rocka, z silnymi akcentami poetyckimi - tak w kilku słowach można zdefiniować to co na swoim debiutanckim albumie prezentują Mountain Mirrors. Jest jednak w tej muzyce coś więcej. I nie chodzi tu bynajmniej o dodawanie kolejnych gatunków, których ślady są na tej płycie obecne.
Delikatne, bardzo subtelne dźwięki, otwierające pierwszą kompozycje ("Stay Evil") kojarzyć się mogą z jednej strony z amerykańskim folkowym graniem, z drugiej zaś z bardziej akustycznymi dokonaniami Pink Floyd czy też z ostatnimi płytami Anathemy.
Są momenty, kiedy Mountain Mirrors zbliżają się w rejony dotąd okupowane przez Nicka Drake`a, czasem blisko im również do Neila Younga. Wciąż jednak jest to ciekawie i naprawdę dobrze brzmiąca muzyka, z charakterystycznym wokalem Jeffreya J. Sandersa, który stanowi siłę sprawczą tego projektu.

Taclem