Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Muckram Wakes "Warbles Jangles and Reeds"

Utwory : 1. Little Red House In Cardif/First of August 2. Miner's Prayer 3. Mary Anne 4. Palms Of Victory 5. L'etoile 6. Bannero (Reynardine) 7. Malthouse. Gammel Boon 8. Poor Old Weaver's Daughter 9. Song Of The Pit 10. Sheffield Park 11. I Would That The Wars Were All Over 12. Coming In On A Wing & A Prayer
Wyd.

Muckram Wakes "Warbles Jangles and Reeds"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zdaję sobie sprawę, że takie archiwalia mało kogo w naszym kraju pewnie obchodzą, a jednak dla mnie muzyka folkowa to brzmienia, które się nie starzeją. Ta płyta ma prawie trzydzieści lat, a brzmi jakby miała i drugie tyle, przy
czym mam wrażenie, że w niczym nie zmienia to faktu, że tak grana muzyka brytyjska potrafi po dziś dzień zainteresować.
Jest tu momentami tak surowo, że niemal pszaśnie ("Little Red House In Cardif/First of August"), dominują nowe aranżacje tradycyjnych tematów, nie brakuje też jednak skoków w bok, dopasowanych stylistycznie do koncepcji płyty.
Wśród nich jest m.in. "Mary Anne", popularna piosenka z musicalu, oraz fragmenty muzyki Verdiego w "Bannero". Czasem brzmienia wydają się niemal eksperymentalne, sprzyja temu użycie wielogłosowego syntezatora Polymoog w niektórych utworach.
Album "Warbles Jangles and Reeds" to trzecia płyta Muckram Wakes, pierwsza po tym jak zespół opuścił John Tams, który na kilka lat związał się muzycznie z Ashley'em Hutchingsem i grupą The Albion Band. Wciąż jednak jest to płyta zespołu, który zasługuje na uwagę.

Taclem