Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Nadia Birkenstock "Wandering Between The Worlds"

Utwory : 1. Morrison’s Jig/Merrily kiss the Quaker’s Wife 2. The Lothian Hairst 3. The Lover’s Ghost 4. The Coulin 5. Sir John Henderson/Linnen Hall/Kid on the Mountain 6. Dabbling in the Dew 7. Jenny Nettles 8. Harp Song of the Dane Women 9. Turpin Hero/Johnnie Cope 10. Carolan’s Farewell to Music 11. The Road to the Isles 12. Aignish on the Machair 13. Mary from Dungloe 14. Green grow the Rashes O 15. All through the Night
Wyd. SSI Records 2003

Nadia Birkenstock "Wandering Between The Worlds"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Na całym świecie wydaje się płyty harfiarzy i harfistek, w większości podobne do siebie i często nijakie. Wzorem Alana Stivella wielu muzyków wtapia się w nurt new age. Z Nadią Birkenstock jest inaczej, jej album ma własny charakter, artystka nie ulega schematom. Kto wie, może to dlatego, że nie wywodzi się z kręgu anglojęzycznego, jak większość tego typu muzyków? Nadia jest Niemką, a "Wandering Between The Worlds" to jej druga płyta.
Znalazło się tu się trochę znanych i trochę mniej znanych melodii, oraz parę piosenek. Niektóre - tak jak "Green grow the Rashes O" zawsze wypadają ciekawie, tym razem na dodatek jeszcze bardzo ładnie. Ja osobiście bardzo ucieszyłem się z ciekawego wykonania mało znanej piosenki "The Lothian Hairst".
Na płycie "Wandering Between The Worlds" grają również zaproszeni muzycy. Są to: Sarath Ohlms na instrumentach perkusyjnych, Bernd Roth na akordeonie i bandoneonie, oraz Claus von Weiss na gitarze. Myślę, że gdyby Nadia dysponowała większym budżetem i mogła zaprosić większą ilość muzyków, płyta byłaby bogatsza i bliższa brzmieniowo nagraniom Loreeny McKennitt. Póki co jednak jest tak jak jest, czyli dość dobrze i ze sporym potencjałem na przyszłość.

Rafał Chojnacki