Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Naked Feet


Naked Feet
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Naked Feet powstał w 1999 roku w południowo-zachodniej części Brytanii zwanej Kornwalią. Od samego początku zespołowi przewodzi charyzmatyczna wokalistka i autorka piosenek - Julie Elwin.
Naked Feet stali się od tego czasu znaną kapelą w kręgach pop-folkowej muzyki celtyckiej, posiadają charakterystyczne brzmienie i rzeszę fanów i sympatyków.
W 2002 roku występowali między innymi jako gwiazdy koncertu BBC Music Live w Marazion, który transmitowany był w radio i telewizję. Gościni również w programie niemieckiej telewizji państwowej, a fragmenty ich występów z rożnych krajów Europy również były emitowane.
Regularnie występują przede wszystkim w miejscu, skąd wywodzą się ich muzyczne korzenie – w Kornwalii. Tam są najbardziej znani, jako że spora częśc ich repertuaru śpiewana jest w tamtejszym dialekcie.
W kwietniu 2003 roku piosenka "Mor Menta Sewia" ("Chodź ze mną") wygrała doroczny konkurs International Pan Celtic Song Contest w Irlandii.
Jednym z najciekawszych przedsięwzięć z udziałem grupy Naked Feet były występy w ramach Eden Project, z takimi wykonawcami, jak Ralph McTell i Show of Hands.

Taclem