Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Neck "Here`s Mud in Your Eye"

Utwory : 1. McAlpine`s Fusileers 2. Loud `n Proud `n Bold 3. Spancil Hill 4. To Win Just Once 5. Spancil Hill 6. Maid behind the bar/Sally Gardens 7. Suzie MacGroovie 8. I`m a Man you don`t meet everyday 9. A fistful of Shamrock/Hello Jakey 10. Topless Mary Poppins 11. Fields of Athenry/Ole Hooley
Wyd. Hibernian Records 2004

Neck "Here`s Mud in Your Eye"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Neck, to przedstawiciele punk-folkowego nurtu w muzyce celtyckiej. Podobnie jak klasycy gatunku - grupa The Pogues - pochodzą oni z Londynu, że środowiska emigranckiego. Mają z resztą z nimi jeszcze coś wspólnego, a mianowicie piosenkę "I`m a Man you don`t meet everyday", po którą grupa Shane`a MacGowana też kiedyś sięgnęła. Muzycznie jednak bliżej im do amerykańskiego brzmienia, do takich grup, jak Flogging Molly czy The Sods.
Właściwie to można umiejscowić twórczość grupy Neck dokładnie po środku pomiędzy tymi grupami. Nie są oni bowiem tak dobrzy, jak Flogging, ani tak boleśnie rozrywkowi, jak Sods. Czasem jest w ich muzyce za dużo remizowych rytmów, nadających się wyłącznie na pogo, lub piwną nasiadówkę, ale jest też czego posłuchać.
Grupa ciekawie rozprawia się z folkowymi standardami - "McAlpine`s Fusileers" czy "Spancil Hill" stają się tu punkowymi hymnami. Reszta repertuaru, zwłaszcza we fragmentach instrumentalnych, to też świetna robota aranżerska. Przydałoby się jednak nieco urozmaicić brzmienie, bo słychać, że zespół stać na więcej. Tytułowa piosenka to w końcu ballada, potrafią więc czasem zwolnić, zmiana tempa nie musi więc oznaczać ciągłego przyspieszania.
Nie zmienia to faktu, że "Here`s Mud in Your Eye" to ciekawa, a przede wszystkim bardzo energetyczna płyta.

Rafał Chojnacki