Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Nie Po Drodze


Nie Po Drodze
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Nie Po Drodze powstał na przełomie kwietnia i marca 1999 r. w Suwałkach Inicjatorami niepodrodzowego grania byli: Andrzej Gniady (bębny), Łukasz Korol "Mrówek" (gitara), Paweł "Kret" i Krzysiek "Misiek" Dziemian (bębny, przeszkadzajki), Grzesiek "Sadek" Sadowski (bębny, przeszkadzajki) oraz Tomek "Sulek" Sulewski (gitara).
Z biegiem czasu w zespole pojawili się nowi ludzie: Daniel Kujałowicz (akordeon), Ula Pilejczyk (flet), Daria Motuk (skrzypce), Agnieszka Łanczkowska (wokal),Piotr Bura (gitara), Paweł Kuczyński "Rasta" (wiolonczela). Przestał grać z nami Sulek z powodu studiów. W takim składzie zespół opracował swój pierwszy materiał i już od maja 1999 zaczął koncertować. Liczba zagranych koncertów rosła bardzo szybko. Pierwsze większe koncerty odbyły się latem 1999 był to "Zielony Korczew" oraz "Spotkania Folkowe - Z Wiejskiego Podwórza" w Czeremsze. Zimą roku 2000 nastąpiły zmiany w składzie zespołu od zespołu odszedł "Sadek" i "Misiek" z racji matury oraz nastąpiła zmiana wokalistki, Agnieszkę Łanczkowską zastąpiła Monika Szymańska.
Na wiosnę roku 2000 zespół przekroczył liczbę 30 koncertów i zrealizował nagranie płyty "demo". Po maturach do zespołu wrócił "Sadek". Z racji przewidywanych zmian w składzie zespół miał zrezygnować z koncerowania latem br. Nieoczekiwanie "Nie Po Drodze" dostało propozycję zagrania na "7 Przystanku Olecko". Tam też zespół zagrał koncert podczas pierwszego dnia festiwalu. Wbrew wszelkim oczekiwaniom członków zespołu "Nie Po Drodze" zostało laureatem tejże imprezy i zagrało podczas konceru finałowego na "dużej scenie". Czterdziesty koncert zespołu odbył się w Suwałkach w ramach koncertu zespołu Brathanki. Tak zakończyło się dla zespołu lato 2000.

Materiał własny zespołu