Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki












Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten





Folkowe Recenzje

Novi Sad "Europe`s Other Side"

Utwory : 1. Europe`s Other Side 2. Song for a Love 3. Paradise 4. Sarajevo 5. Is that all? 6. Soft as Snow 7. Salad Days 8. On the Ground 9. Pscht! 10. From Your East African Paradise 11. Time 12. (Waltzing the) Big World
Wyd. WCA 80 2003

Novi Sad "Europe`s Other Side"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Novi Sad przedstawia ciekawie zagraną muzykę, która może być określona mianem europejskiego folku. Co prawda są to utwory współczesne, ale dzięki temu inspiracje mogą być bardzo różne. Powstaje wówczas ciekawy muzyczny miks tradycji zachodnich z wschodnimi.
Całość przedstawiona jest w konwencji miejskiego folk-rocka. Więkaszość utworów napisał Klaus Schuch, choć trudno takiej osoby szukać w składzie zespołu.
Muzyka zespołu jest wypadkową spotkania wokalistki brzmiącej nieco jak Dolores O`Riordan z Cranberries (Evi Blumenau), z miejskim folkiem spod znaku The Waterboys, oraz odrobiną wschodnioeuropejskich wpływów. Efekt jest ciekawy, choć ja sam wskazałbym raczej na szybsze utwory jako na ciekawsze. "Song for a Love" to jedna z takich właśnie piosenek. Czasem wolny utwór również potrafi zapaść w pamięć, tu do takich należą niewątpliwie "Soft as Snow" i "(Waltzing the) Big World". Ta ostatnia piosenka powinna wydać się Wam znajoma, to jedyny na płycie cover.
Może zabrzmi to nieco niezręcznie, ale myślę, że nigdy byście nie powiedzieli, że to Austracy. Jakieś elementy ich brzmienia pewnie odnoszą się do rodzimych klimatów, ale muzykę z łatwością można nazwać europejską.

Taclem