Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Oúld Land


Oúld Land
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Wspólne zamilowanie do konkretnego gatunku muzyki - folku celtyckiego - zaowocowalo powstaniem w kwietniu 2000r. zespolu muzyki celtyckiej Oúld Land (czyt. old land). Obecny sklad grupy tworza:

Skład zespołu:
Ewelina Grygier - tin whistle, low whistle
Jarosław Wietrzyński - tin whistle, low whistle, bozouki
Katarzyna Kapusta - skrzypce
Barbara Karlik - śpiew
Patrycja Napierała - bodhran
Mateusz Tunkiel - gitara akustyczna
Szymon Fokt - kontrabas
Oúld Land to staroangielski zwrot, oznaczający "starą ziemię", tak bowiem Normanowie określali sąsiednią wyspę - Irlandię.
Mówiąc o osiągniźciach zespołu wymienić warto możliwość skonfrontowania swoich sił z najlepszymi na scenie folkowej podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Celtyckiego "Celt 2000" w Poznaniu (29.09 - 8.10.2000), wysokie noty przyznawane przez jurorów kilku konkursów zespołów amatorskich (m.in. 3 miejsce i nagroda publiczności podczas Konkursu Mlodziezowych Grup Muzycznych Wielkopolski - Czarnków 2001 - 25.05.2001), a takze liczne koncerty w kraju i za granica.
Dobierając repertuar staramy się nie tylko czerpac z dorobku kultury Celtów, ale takze wskazywać na uniwersalizm tejze muzyki, której subtelne dzwieki znakomicie przekładają sie z utworami pochodzącymi z m.in. Polski i Szwecji.
UWAGA: Z dniem 5 października 2002 grupa Oúld Land kończy działalność !

Materiał własny zespołu