Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Old Blind Dogs "New Tricks"

Utwory : 1.Bennachie 2.The Garnethill/Miss Mairi MacPhail of Laxdale 3.The Bonnie Banks O'Fordie 4.J&B Reel/The Bonawe Highlanders 5.The Wee Wee German Lairdie 6. Monaghan's Jig 7.The Bonnie Lass O'Fyvie 8.Song For Autumn 9.Gala Water 10.The Ferret Set 11.Bedlam Boys/The Rights Of Man

Old Blind Dogs "New Tricks"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Old Blind Dogs należy do "nowej fali" szkockich zespołów folkowych, których muzyka jest kombinacją tradycyjnych elementów ze współczesnym podejściem do muzyki i dość niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Właściwie uznaje ich się często za zespół folkrockowy, przez wzgląd na specyficzną ekspresję towarzyszącą ich muzyce. Próżno tu jednak szukać typowej sekcji rytmicznej z jaką mamy do czynienia np. w The Pogues.
Ciekawego brzmienia pierwszej płycie OBD (podobnie jak kolejnym trzem) dodają instrumenty perkusyjne obsługiwane przez Davy'ego Cattanacha. Różne bębny i kongi wprowadzają słuchacza w specyficzny trans. Doskonałym przykładem jest utwór "Bedlam Boys", znany jako "Mad Tom of Bedlam", choćby z repertuaru Steeleye Span. Old Blind Dogs połączyli go z tematem "Rights of Men", dzięki czemu utwór nabiera nowej wymowy, a jednocześnie robi się znacznie ciekawszy muzycznie.
Już na tym albumie daje się zaobserwować rozwój specyficznego stylu zespołu. Bez względu na to czy mamy do czynienia z kompozycjami nowymi, jak "Bennachie", czy z pięciowiekowym "Treladle", wciąż wyraznie słychać że to ten sam zespół i że muzyka jaką grają sprawia im wiele przyjemności. Na pewno warto zacząć znajomość z Old Blind Dogs wlaśnie od tego albumu.