Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Oleg Lisov "Dragon and Snake"

Utwory : 1. Our Highland Cousins 2. The Butterfly 3. Tourdion 4. Ouster Wife`s Rent 5. Scarce O`Tatties 6. San Juanita 7. Song Of Palestine 8. Eagle`s Whistle 9. San Juanita 10. Breton Tune 11. The Ivy Leaf 12. Suzine McGuire

Oleg Lisov "Dragon and Snake"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Oleg Lisov to jeden z wielu artystów ze Wschodu, interesujących się brzmieniami celtyckimi. Tamtejsza scena muzyki folkowej to dla nas wciąż terra incognita, a szkoda, jest na niej bowiem sporo ciekawych podmiotów scenicznych. Jedną z nich jest Green Sleeves (Zelonyje Rukava), grupa z Kijowa, inspirująca się brzmieniami muzyki celtyckiej i średniowiecznej. Jednym z jej filarów jest właśnie Oleg Lisov, grający też w formacji 9okuz 8ekiz.
"Dragon and Snake" to album, który Oleg zarejestrował ze swoją dziewczyną, Eleną Strokiną, grającą na irlandzkich whistles i fletach.
Oszczędne aranżacje znanych i nieznanych melodii to spory atut dla wszystkich tych, którzy tak jak ja wychowali się na pierwszych kasetach grupy Open Folk. One również do dziś urzekają swoista oszczędnością. Brzmienia które proponują Oleg i Elena są co prawda inne, ale czuć w nich tę sama iskrę.
Niekiedy zdarza się, że duet na chwilę wyjdzie poza obszar celtycki i przydarza im się wówczas coś takiego jak "San Juanita" czy "Eagle`s Whistle". Takie wstawki zawsze dodają smaczku.

Rafał Chojnacki