Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Oni Wytars


Oni Wytars
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

ONI WYTARS to zespół o międzynarodowej renomie. Założony w 1983 roku, ma na celu dać nowy impuls i nowy wyraz muzyce dawnej. W swoich programach koncertowych grupa ma muzykę średniowiecza i renesansu, jak również klasyczną i tradycyjną muzykę arabską i turecką. Występuje na koncertach i festiwalach w Europie, Kanadzie, na Bliskim i Dalekim Wschodzie.
ONI WYTARS skupia się przede wszystkim na łączeniu wielu tradycji, które wpływały i wzbogacały europejską kulturę muzyczną przez wieki. Stara się budować pomosty pomiędzy dawnymi a współczesnymi muzycznymi tradycjami, pomiędzy Wschodem a Zachodem.
ONI WYTARS zdobyła uznanie za to, iż balansuje "gołymi stopami" (WDR Radio) na granicy pomiędzy wczesną a dzisiejszą muzyką tradycyjną, łączy elementy wywodzące się z bogatej kultury średniowiecznej Europy oraz spuścizny własnych krajów (artyści pochodzą z Austrii, Niemiec, Włoch, Anglii, Hiszpanii i USA).

Tego rezultatem jest indywidualny intrygujący styl estradowy.
W instrumentarium zespołu znajdują się instrumenty muzyczne europejskiego średniowiecza i renesansu, oraz współczesne instrumenty arabskie i ludowe ze Wschodniej Europy, m.in. fidel, rebek, pochette, nyckelharpa, vihuela d’arco, lira korbowa, lutnia oud, baglama, harfa, szałamaja, ney i kaval, dudy francuskie i bułgarskie, flety proste oraz perskie i arabskie instrumenty perkusyjne i bębny jak np. davul, zarb, bendir, darrabuka i riqq.
Członkowie ONI WYTARS cieszą się ogromną popularnością jako soliści, biorą udział w wielu nagraniach i koncertach u boku światowej sławy artystów i zespołów, takich jak "Clemencic Consort", "Accentus", "Ens.Unicorn" (Austria), "Katharco Early Music Consort", "Sequentia" (Niemcy), "Els Trobadors" (Hiszpania), M. Riessler (Niemcy), Renaud-Garcia Fons (Francja), Glen Velez (USA).

Skład zespołu:
Belinda Sykes – śpiew
Peter Rabanser – śpiew, oud, szałamaja, dudy, tamburello
Marco Ambrosini – skrzypce klawiszowe, violino d’amore
Thomas Wimmer – Fidel, viola da gamba
Riccardo Delfino – harfa podwójna
Michael Posch – flety
Katharina Dustmann – zarb, darabuka, davul, bendir, tammorra
Ian Harrison - cynk