Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Orion "Restless Home"

Utwory : 1. Shores of Marsannay 2. Far off Fields 3. Enez Du Listen 4. Road to Ballyheigue/Fernando's Rambles/Jigging Through the Alps 5. Restless Home 6. Sir Charles Coote/Mervunn Pratt 7. Maid in the Cherry Tree/Hora Mandolache 8. Marche de Trebrivan/AR Skouarn Dorr/Rac'ham AR Ruz/Boulc'hurun 9. Lord Gregory 10. Lesidren/Vitocha #2 11. Rue des Dunes 12. Reel of Notes/Trip to Goza 13. Mr. Waller 14. Enina's Dream


Wyd. Keltia 1999

Orion "Restless Home"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Belgijska grupa Orion dała się poznać od bardzo dobrej strony już na poprzednich albumach. Sam fakt że zainteresowała się nimi wytwórnia Keltia już dość dobrze o nich świadczy.
Na "Restless Home" mamy do czynienia ze zmianami w składzie zepołu, choć jego sefno wciąż tworzą harmionistka Raquel Gigot i skrzypek Rudy Velghe. Poza nimi na płycie grają znani i mniej znani muzycy. Philip Catherine to jazzowy gitarzysta z Belgii, nagrywający z takimi gwiazdami jak Benny Goodman, czy Chat Barker. Marc Keyaert to klawiszowiec grający w różnych skladach i z wieloma przeróżnymi artystami, m.in. z Patem Kilbridge'm, którego płytę niedawno recenzowałem. Jamie McMenemy to Szkot mieszkający w Bretanii, jeden z byłych członków The Battlefield Band, założyciel bretońskiej formacji Kornog. Donal Lunny, to jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków na zachodniej scenie folkowej, grał w tak legendarnych formacjach jak The Bothy Band, Planxty, czy The Moving Hearts. Oprócz nich pojawiają się mniej znani muzycy - Soig Siberil, gitarzysta grający w stroju otwartym, Nicolas Quemener, grajacy na gitarze i flecie wokalista, Alain Genty, basista znany choćby z Barzaz, Pierre Michaud z Quebecku grający na wiolonczeli, pianista Bernard L'Hoir i Pascal Chardome, kolejny klawiszowiec.
Taka oto muzyczna śmietanka nie mogła nagrać płyty zwyczajnej.

Taclem