Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Orkiestra Samanta "Kurs do domu"

Utwory : 1. Skrzypki 2. Stary Johnny 3. Stary żaglowiec 4. Wiało 5. Wspomnienie 6. Morska przygoda 7. Irlandzki taniec 8. Ciągnij w góre 9. Kurs do domu 10. Alabama 11. Piliśmy 12. Żeglarz Cyganem 13. Żegnaj łajbo


Wyd. Orkiestra Samanta 2002

Orkiestra Samanta "Kurs do domu"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Orkiestra Samanta to jedna z kapel, które od prostego szantowego grania przechodzą do folk-rocka. Płyta zawiera przeróbkę kawałka bretońskiego z nowym, morskim tekstem. Właściwie to chyba najlepszy utwór na płycie i myśle że w tym kierunku zespół powinien się rozwijać. Mówię tu o piosence "Skrzypki".
Z własnymi utworami jest bardzo różnie. Niestety niekiedy zespół popada w manierę charakterystyczną dla kapel z nurty harcersko-turystycznego. Sztandarowym przykładem może tu być utwór "Wspomnienie". Nie mam nic przeciwko takim piosenkom, ale w porównaniu z innymi kompozycjami brzmi to nieco naiwnie.
Jak już jestem przy zastrzeżeniach, to "Irlandzki taniec" kojarzy się ze wszystkim, z Brathankami włącznie, ale nie z irlandzkim tańcem.
Nie wszystko jest na szczęście takie złe. Jest parę fajnych utworów, takich jak "Wiało", czy tytułowy "Kurs do domu". Choćby dla nich warto posłuchać płyty.
Piosenka "Alabama" ma kilka fajnych patentów, a nieco enigmatyczny utwór "Żeglarz Cyganem" może się pochwycić ciekawą partią skrzypiec.
Zastanawiam się tylko, czy zespół nie pospieszył się z pierwszą płytą. Może powinni być nieco bardziej krytyczni w doborze napisanego przez siebie repertuaru. Czegoś tu jeszcze brakuje, ale posłuchać można.


Taclem


Powiazane artykuly
    Artykul: Wywiad: Orkiestra Samanta