Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Os Cempés "Moe a Moa"

Utwory : 1. Moe a Moa 2. Cantarela dos Bares 3. Pasodoble Romantoico 4. Sara, Sarina 5. Capitan Do 6. Napev 7. O Avichao 8. Febreiro 03 9. Novo Biduido 10. Aranga & Marinana 11. O Gaitero de Texas 12. A Turbocabra 13. A Carolina 14. En Toras 15. Que non Volvan...! 16. A Moa
Wyd. Nakra Discos

Os Cempés "Moe a Moa"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Przemyślane folk-rockowe granie z Hiszpanii. Muzyka z Galicji, zarówno instrumentalna, jak i śpiewana, zarejestrowana podczas dwóch gorących wieczorów w miejscowości Vigo.
Piosenki Os Cempés zawierają w sobie spora dawkę nostalgii, typowej dla celtyckiego grania z Półwyspu Iberyjskiego. Całość brzmienia uzupełnia rockowa, czy może nawet jazz-rockowa motoryka. Nie jest to bowiem prosta "łupanka", a rzeczywiście ciekawe granie.
Os Cempés, w odróżnieniu od wielu innych kapel galicyjskich, nie skupiają się wiernie na stylistyce celtyckiej. Dlatego też w ich muzyce można odnaleźć etniczne inspiracje również muzyką iberyjską, nie-celtycką. Nie dziwi więc pojawiający się tu i ówdzie saksofon, współgrający z galicyjskimi dudami, czy akordeonem.
Ciekawostką na płycie są elementy muzyki country, które pojawiają się w kilku kompozycjach. Innym zaś razem mamy bankietową poleczkę rodem ze strażackiej remizy.
Mimo, że jest to płyta bardzo zróżnicowana, to zespołowi udaje się utrzymać dość dobry poziom. Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś nie lubi przaśnych poleczek, może czuć się nieco skonfudowany.

Taclem