Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Oyster Band "Deserters"

Utwory : 1. All That Way For This 2. The Deserter 3. Angels Of The River 4. We Could Leave Right Now 5. Elena's Shoes 6. Granite Years 7. Diamond For A Dime 8. Never Left 9. Ship Sets Sail 10. Fiddle Or A Gun 11. Bells Of Rhymney


Wyd. Rykodisc 1992

Oyster Band "Deserters"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Oysterband (znany też jako The Oyster Band) przyzwyczaił swoich fanów do wysokiej jakości produkcji. Albumy tej kapeli przesycone są naprawdę świetnym folk-rockiem, którego swoiste apogeum nastapiło na płycie "Holy Bandits".
Niefortunnie zaczęłem znajomość z Ostrygami właśnie od najlepszej płyty i na każdym innym albumie czegoś mi brakuje. Na tym np. trochę mało jest zadziornej folkowej przebojowości. Jest tu dużo ciekawych utworów i fajnych aranżacji. Muzyka nie jest jednak tak energetyczna jak mogłaby być. W zamian otrzymujemy nieco ambitniejsze piosenki, jak choćby "We Could Leave Right Now".
Nie brakuje szybszych numerów, "Elena's Shoes", czy "Diamond For A Dime" to świetne kawałki, choć trudno porównywać je choćby do "Road to Santiago". Należy jednak pamiętać że "Deserters" to płyta starsza.
W piosenkach na "Deserters" niekiedy pojawia się maniera brzmiąca niemal jak nawiązanie do muzyki new romantic. Niestety nie jest to komplement, podobnie jak w przypadku szkockiego Runrig denerwuje mnie taka delikatna naiwność.
Mimo iż nie można powiedzieć że to zła płyta, bo, jak przystało na jeden z najlepszych folk-rockowych bandów angielskich, po prostu nagrać złej płyty nie mogą, to najlepszy wciąż pozostaje "Holly Bandits".
Za to jest tu piosenka, której mogę słuchać długo i namiętnie - "Fiddle or a Gun".

Taclem