Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Paddy and the Pale Boys "Look Right"

Utwory : 1. Pub With No Beer 2. The Frost Is All Over 3. Spanish Lady 4. Do What I Say 5. Eleanor 6. I Fought The Law 7. Dirty Old Town 8. Ring Of Fire 9. Dakota Girl 10. Irish Drinking Song 11. Come All Ye Tramps and Hawkers 12. Kerry Polka / Wren`s Polka 13. Wreck of the Old `97/Folsom Prison Blues 14. Who The F#@k Is Alice? 15. New York Girls 16. School Days Over

Wyd. CleverDik

Paddy and the Pale Boys "Look Right"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

PatPB to zespół Martina O`Connora, grającego kiedyś w innej formacji celtycko-folkowej - Barleycorn. "Look Right" to już trzeci album jego nowej grupy.
Na repertuar zespołu składają się piosenki i melodie irlandzkie, szkockie i angielskie, standardy folkowe ze Stanów, oraz kilka coverów.
W tej pierwszej kategorii grupa brzmi jak rasowy zespół grający w irlandzkich pubach, podejrzewam, że tak właśnie w przypadku tej kapeli bywa. No ale do takich pubów w Stanach chodzą też najzwyklejsi Amerykanie, nie mający nic wspólnego z Irlandią. Dla nich też trzeba coś zagrać. Stąd też pomysł amerykańskiego repertuaru, zwłaszcza piosenek, które grywał Johnny Cash (jak "Ring Of Fire" czy "Folsom Prison Blues").
"I Fought The Law" grupy The Clash już na dobre zadomowiło się w repertuarach niektórych folkowców. Zaczęło się od kolaboracji Joe Strummera z The Pogues, później przyszło nagranie The Oysterband i piosenka była już właściwie zaadoptowana. Na naszej rodzimej scenie wersje folkową pogrywa pilska grupa Alians.
Inaczej jest z "Who The F#@k Is Alice?" (właściwie to piosenka zwała się chyba "Next Door to Alice"). Utwór grupy The Smokie rzadko pojawia się w takim repertuarze, ale nietrudno sobie wyobrazić, że dobrze sprawdza się podczas pubowych koncertów - w końcu wszyscy znają ten motyw.
"Look Right" to średnia płyta, ale dość przyzwoita. Bez ewidentnych braków i bez czegoś czym można by się zachwycić.

Rafał Chojnacki