Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Paddy Goes To Holyhead "Hooray"

Utwory : 1. Set The Sail 2. Wintertime 3. Doolin 4. Let The Young 5. Fly Like A Seagull 6. Turn Me Down 7. Save My Soul 8. Johnny 9. Little Boy 10. Desiree 11. I Hate London 12. Hobo Train 13. Lady From Athina 15. Piano Man

Paddy Goes To Holyhead "Hooray"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jedna ze starszych płyt niemieckich folk-rockowców z Paddy Goes To Holyhead. Muzyka celtycka w wykonaniu tej grupy zawsze była dość lekka, niemal popowa. Z drugiej strony trudno odmówić im talentu do ciekawych piosenek i sympatycznych aranżacji. Tak było i tym razem.
Większość utworów, to piosenki Paddy`ego Smidta`a, ówczesnego lidera PGTH. Jest tu coś dla miłośników morskiego folku ("Set The Sail"), piosenek w stylu The Pogues ("Wintertime", "I Hate London"), Levellers ("Little Boy", "Hobo Train"), czy The Waterboys ("Let The Young", "Turn Me Down"), irlandzkich ballad ("Doolin", "Save My Soul"), a nawet piosenek niemal zupełnie rockowe ("Fly Like A Seagull").
Czasem utwory Paddych brzmią nieco bardziej oryginalnie. Np. w piosenkach "Johnny" i "Lady From Athina" mamy niewątpliwie wschodnioeuropejskie wpływy brzmieniowe. Również "Desiree" mimo pewnej prostoty nie przypomina typowych folk-rockowych piosenek. "Piano Man" to coś co kojarzyć się może z ostatnimi nagraniami Johnnego Casha, ale również nieco z Nickiem Cave`m, choć jak na niego jest to za pogodny utwór.
Niestety brzmienie albumu nie jest najlepsze. Również język angielski Paddy`ego zostawia nieco do życzenia. Często słychać, że to Niemiec.
Jednak mimo tych mankamentów wciąż uważam płyty Paddy Goes To Holyhead - w tym "Hooray" - za bardzo ciekawe.

Taclem