Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Pain d`Epices "L`orthophone"

Utwory : 1. La Semelle du Plancher 2. Liquid 3. Tomar raiz 4. Sambale 5. Pipi malo et la Légende du nord 6. Le Courselet 7. Pachyderme nocturne 8. La Bourre du nombril 9. Miinan Loitsu 10. Chi L`ayant adiu
Wyd. La Chaudiere 2004

Pain d`Epices "L`orthophone"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pain d`Epices to niewątpliwie formacja jazz-folk-rockowa. Stwierdzam, że to chyba najostrzejsza grupa mieszająca folk z jazzem, jaką słyszałem. Grają z niesamowitą mocą, lekko i sprawnie.
Muzyka, którą słyszymy na płycie "L`orthophone", to brzmienia francuskie. Są one zagrane w sposób, który często spotyka się u ambitniejszych kapel bretońskich. Z resztą Bretania też się w tej muzyce pojawia. Brzmienia Francuzów podrywają do tańca, a jednocześnie świetnie się ich słucha.
Jak przystało na drugą płytę zespołu jest to zapewne jakiś sprawdzian. Według mnie muzycy wychodzą z niego obronną ręką.
Bez względu na to, czy to piękna ballada "Le Courselet", czy też taneczny "La Semelle du Plancher", cały czas słychać, że mamy do czynienia z bardzo dobrym zespołem. Francuzi wiedzą czego chcą i mam wrażenie, że właśnie to udaje im się grać.

Taclem