Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Pamela Means "Single Bullet Theory"

Utwory : 1. Two Halves 2. Augusta 3. Yours 4. The Devil`s Henchmen 5. Amen 6. Mother`s Day 7. Two Months Old 8. Restless 9. O.D. 10. James Cameron 11. Strange Fruit 12. Atoms

Pamela Means "Single Bullet Theory"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pamela Means pochodzi z Bostonu i wykonuje piosenki folkowe o lekkim zabarwieniu politycznym. Większość z nich sama napisała, wyjątkiem jest "Strange Fruit", którego autorem jest Lewis Allan.
Muzycznie mamy tu do czynienia z dość typowym kobiecym folk-rockiem ze Stanów, choć dość wysokiej próby. Jeśli znacie dokonania Eddie Brickell, czy Joan Osbourne, to będziecie wiedzieli gdzie umiejscowić na muzycznej półce. Nie zabraknie czasem bluesowej i jazzowej nutki.
Dźwięki z płyty "Single Bullet Theory" płyną niezwykle lekko, co powoduje, że dobrze się przy tej muzyce odpoczywa. Niemała w tym zasługa wokalistki, Pamela obdarzona jest ciepłym głosem, niekiedy do śpiewa troszkę na granicy nucenie, co zwłaszcza w kompozycji "Yours" nadaje dość oniryczny klimat. Innym razem potrafi wydać z siebie nieco bardziej drapieżne dźwięki, jak choćby w "The Devil`s Henchmen", gdzie nie oszczędza też swojej gitary.
Nie wnikam w warstwę tekstową płyty, choć podejrzewam że dla artystki jest ona ważna. Zadowolę się dobrze zagraną muzyką i ciekawym głosem Pameli Means.

Taclem