Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Pankharita "Musica Andina"

Utwory : 1. Puerta del Sol 2. Lluvias del Norte 3. Amores Helleras 4. Carnavalito 5. Soy de Aqui 6. Tema de la Quebrada de Humahuaca 7. Vientos del Sur 8. Imilla 9. Campanitas de Punaro 10. Recuerdos 11. Ya Voy Llegando 12. Pure Runas 13. Senora Chichera 14. Pankharita
Wyd. UMCS Mikołajki Folkowe 2003

Pankharita "Musica Andina"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Muzyka andyjska w polsce to temat ciekawy. Dzięki zespołom takim jak Sierra Manta, czy Varsovia Manta stała się ona częścią naszej sceny folkowej, nie dziwią dziś nikogo liczne zespoły prezentujące wariacje na temat tej muzyki i to zarówno na festiwalach folkowych, jak i na ulicach naszych miast.
Pankharita to grupa, któa działa na naszej scenie od 1992 roku - jest więc zespołem doświadczonym. Iche celem - co dobrze słychać na tej płycie - jest przybliżenie nam tradycyjnej muzyki z Peru, Boliwii, Kolumbii i Ekwadoru. Zdarzają się im również utwory, których korzenie tkwią w Chile, w Argentynie, a także na Kubie. Warto zaznaczyć, że członkowie grupy grają w większości na instrumentach sprowadzanych z Ameryki Południowej.
Płyta brzmi o tyle dobrze, że jest czysta stylistycznie. Polacy nie mają na szczęście takich pomysłów, jak grające na ulicach zespoły indiańskie i nie próbują podbijać swojej muzyki elektronicznym bitem. Bardzo dobrze słucha się właściwie wszystkich utworów, łatwo dać się ponieść takiej przestrzennej muzyce.
Album został wydany z okazji Mikołajek Folkowych 2003 w Lublinie.

Taclem