Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Paperboys "Late As Usual"

Utwory : 1. She Said. 2. Cooley's Reel. 3. In Love For Now. 4. Whisky In The Tea. 5. January. 6. Come Tella Me. 7. Rocking Chair. 8. Forest Of Blue. 9. Indian Summer. 10. Nowhere But Up. 11. Devil Away

Paperboys "Late As Usual"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Late As Usual" to bardzo miła płytka folkrockowców z The Paperboys. Piosenki momentami ocierają się o akustycznego rocka, jak "In Love For Now", jednak słucha się ich dobrze. Można znaleźć analogie to tego co grają Great Big Sea, czy Spirit Of The West, generalnie tzw. "szkoła kanadyjska".
Z kolei utworki instrumentalne są pełne uroku, jak choćby "Whisky In The Tea". Trzeba przyznać, że zespół zaprezentował sporo ciekawych pomysłów, muzyka zagrana jest z pasją i co najważniejsze przy takiej produkcji, chętnie sięga się po tę płytę ponownie.
Zdumiewające rzeczy można usłyszeć niekiedy w partiach skrzypiec, np. w ocierającym sie o cajun "Come Tella Me". Z kolei w "Forest Of Blue", zarówno w partiach harfy, jak i wokalu pobrzmiewają echa tradycyjnej "Foggy Dew".
Zespół prezentuje dość szerokie instrumentarium, poza gitarą, basem i perkusją mamy też skrzypce, flety, harfę i mandolinę. Tworzy to ciekawy kolaż i pozwala na rozwinięcie pełnego spektrum dźwięków. Również umiejętności muzyków pozytywnie wpływają na zawartą na płycie muzykę.
Nie mam niestety zbyt wielu informacji o samym zespole, ale zapewne ich poszukam. Poszukam też kolejnych płyt The Paperboys.

Taclem